Голубині перегони

Голубині перегони - це спорт, при якому випускають спеціально навчених спортивних голубів, які потім повертаються на свої горища, до яких ретельно виміряна відстань. Отримавши час, необхідний голубу для покриття зазначеної відстані, вимірюється швидкість і порівнюється з усіма іншими голубами в гонці, щоб визначити, які голуби повернулися на найвищій швидкості.

Для голубиних гонок потрібні конкретні породи голубів, які розводять для спорту. Конкуруючі голуби повинні бути спеціально навчені і витривалі протягом гонки, які розрізняються по відстані приблизно від 100 до 1000 км.

Переможцем голубиної гонки стає птах з найвищою швидкістю, виміряною в метрах на хвилину; цей розрахунок вимагає, щоб відстань була виміряна до кожного горища, а потім розділити цю відстань на кількість хвилин, за які птиця повернулася додому. В гонці часто можна виграти і програти за секунди, тому було розроблено багато різних вимірювальних приладів. Традиційний метод представляє із себе тимчасові гумові кільця, поміщенні в спеціально розроблені годинники, в той час як електронні системи використовують спеціальні чіпи для запису часу прибуття.

Хоча немає ніяких певних доказів, проте є вагомі підстави думати, що спорт гоночних голубів почався, принаймні,  220 р. н.е. або, можливо, раніше. Цей спорт досягнув великої популярності в Бельгії в середині 19 століття . Любителі Бельгії захопились цим хобі та почали розвивати гоночних голубів спеціально вирощених для швидкого польоту і для довгих дистанцій, так звані Voyageurs . Голуби, виведені у Бельгії кращими любителями, поширилися майже на весь світ. Після піку популярності, цей вид спорту переживає спад в деяких частинах світу в останні роки, можливо, це пов'язано із зростанням вартості життя, старіння аматорів, і гострою нестачею суспільного інтересу.

Одним з останніх витків у розвитку голубиного спорту став "гонка з одного горища" або "голубодроми", де птахи мчать один проти одного з однаковим режимом підготовки, у спробі перевірити кращих птахів, а не кращих тренерів.